אודות בית הספר לתיאטרון

אודות "תיאטרונס"

בית הספר לתיאטרון בקלור הוקם בשנת 2017 ע"י השחקנית, היוצרת ועורכת הדין מעיין נסטל ובניהולה האומנותי, במטרה לאפשר לילדים ונוער מהגליל העליון והגולן להתנסות ולהתפתח בעולם התיאטרון והמשחק.

"תיאטרונס" מתמחה בפיתוח ייחודיות ומעודד כל ילד ללכת בדרכו האותנטית, תוך הקשבה, קבלה ומתן מקום וכלים להתעצם ולהתפתח. הילדים נחשפים לאין סוף האפשרויות שאומנות המשחק מאפשרת, וכך מפתחים את היצירתיות בעזרת כלי השחקן- דמיון גוף וקול.

אנו שואפים לכך שכל ילד ייפתח את הקול והצורה האישית שלו, הן באמצעות חקירה פנימית והן באמצעות עבודה בקבוצה החושפת אותו למגוון רחב של קולות אנושיים ומעשירה את עולמו.

תוכנית הלימודים נבחרת בקפידה, ותוך שמירה על גופם ונפשם של הילדים.  אנו שמים דגש על התהליך ולא רק על התוצאה הסופית, ורוח זו מלווה את כל המורים של "תיאטרונס" כמו גם את האומנים שמתארחים בבית הספר.

בית הספר לתיאטרון:

קטנטנים – כיתות ב'-ג'-ד': שעורי משחק ואומנויות הבמה עם אור נדב. להרשמה לחץ כאן

צעירים – כיתות ה'-ו'-ז': שעורי משחק ואומנויות הבמה עם מעיין נסטל והראל קרטס. להרשמה לחץ כאן

בוגרים – כיתות ח'-ט'-י' : שעורי משחק ואומנויות הבמה עם מעיין נסטל והראל קרטס. להרשמה לחץ כאן

אנסמבל תיאטרונס: קורס עומק והעשרה לפי בחירה לתלמידי ביה"ס לתיאטרון מקבוצות הצעירים והבוגרים בלבד עם מעיין נסטל. בהרשמה המקוונת לקבוצות הנ"ל יש להוסיף כפעילות נוספת ע"י סימון ב-, כרוך בשכר לימוד שנתי נוסף.

"קבוצה יוצרת": כיתות יא'-יב' – להקת השחקנים היוצרת של "תיאטרונס קלור" הקבוצה מיועדת לתלמידים בכיתות יא-יב עם תשוקה ואהבה למשחק, בעלי ניסיון ותלמידי מגמות תיאטרון. במהלך השנה נכתוב מחזה מקורי שיעלה מתוך תהליך חיפוש ועבודה משותפת. בסוף השנה תעלה הפקה עם המחזה פרי עטנו. לאודישן קבלה לקבוצה יש להכין מונולוג + שיר. יצירה כתיבה והפקה בתיאטרון בהנחייתה של מעיין נסטל. להרשמה לחץ כאן

תיאטרון למבוגרים:

קורס כתיבה ומשחק עם הראל קרטס – סדנת כתיבה ומשחק בהנחיית הראל קרטס – במאי שחקן ומורה לתיאטרון. יוצר ומלווה תהליכי יצירה אישיים כבר למעלה מעשרים שנים. בסדנה נעבור תהליך של יצירה, שיכלול, כתיבת סצנה, פיתוח היצירה עד להפיכתה לאירוע בימתי – מופע. תהליך הכתיבה והחיפוש ייעשה תוך כדי עבודה מעשית, בטכניקות שונות כגון תיאטרון פיזי, אימפרוביזציה, תיאטרון חזותי, תרגילי דימיון ועוד. להרשמה לחץ כאן

תיאטרון פלייבק עם רינה לביא – קבוצת תיאטרון פלייבק למבוגרים בהנחיית רינה לביא, שחקנית ומנחה בתיאטרון פלייבק מעל 25 שנים. Playback (לשחק בחזרה) – הינו תהליך חוויתי רב עוצמה, בו משתתפי הקבוצה מספרים סיפורים אישיים וחוויות משמעותיות אמיתיות, וזוכים להתבונן כיצד אותם רגעים הופכים ליצירה תיאטרלית על הבמה. התהליך הינו מהנה, מעצים ומאפשר נקודות מבט חדשות ומפתיעות על אירועים בחיינו. החוג מיועד לכל מי שאוהב ביטוי יצירתי ועבודה קבוצתית, ולמוזיקאים שרוצים להתאמן בנגינה לייב בתיאטרון פלייבק. להרשמה לחץ כאן